ورود |
 
  
تاریخ ایجاد: شنبه 30 مرداد 1395 تعداد بازدید: 428 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: studio57
اسرار آفرینش -2


بنام پروردگار بخشنده و مهربان

اسرار آفرینش -2

انسانها بر روی کره زمین دائم در معرض تهدید وخطر هستند ، و اگر محبت و عشق خداوند نسبت به بنده هایش نبود ، بعید به نظر میرسید که حتی برای یک ساعت هیچ جانداری قادر به زیست باشد .

این تهدید ها ازهر سو و جانب انسان و دیگرموجودات را احاطه کرده ، ولی این خالق هستی بخش است که دائم به مراقبت و نگهداری از مخلوقاتش مشغول است . و با همه ناسپاسی که انسان در مقابل خالق خویش دارد ،همچنان به کاری که بر خودش فرض کرده بدون هیچ انتظاری بطور مستمر در حال انجام است .

اگر هر چیز که در اطرافمان می بینیم ، با ضابطه و قانونی که خداوند برایش مقرر فرموده عمل نمی کرد ، چه بسا زیباترین و بهترین نعمتهای الهی که ما با دیدن آنها لذت میبریم و زندگی را برای ما در حد کاملامتعادل و معقول  میسر ساخته ، بدترین دشمن انسان می شد . 

بطور مثال ، گیاهانی که زندگی را برای ما بطرزشگفت انگیزی زیبا و لذت بخش کرده اند ، اگر به دستور العملی که خداوند برایشان انشاء نموده انجام وظیفه نمی کردند و هر کدام ساز خودشان را کوک می کردند ، میتوانست تهدید بزرگی برای انسان باشد . و همچنین بقیه مخلوقات که ما قادر به تحریر یک به یک آنها نیست و نخواهیم بود .

گذشته از عملکرد صحیح و حساب شده همه مخلوقات تحت امر خداوند که برای ما انسانها ، اگر با چشم دل و عمیق نگاه کنیم  قابل لمس است ، مخلوقات دیگری نیز وجود دارندکه ما وجود آنها را حس نمیکنیم ، جزء در بعضی موارد ، که ما را شگفت زده میکند ، ومتاسفانه ما انسانها ، بعضا آنرا به خوش شانسی تعبیر میکنیم  . از جمله فرشتگانی به نام ( حافین ) که ازسمتهای مختلف انسان دائما در حال حفظ و نگهداری ما هستند . و در مواقع خطر ما رامتوجه آن می کنند ، و روی انسان را ناگهان و به یکباره به  سمت خطر بر می گردانند و با دیدن و آگاه شدن انسان از خطر،  که در نوع خود  پروسه ای پیچیده ، از زمان نگاه تا فرمان ازسوی مرکز فرماندهی مغز به همه اعضاء و جوارح و عکس العمل به موقع ، آن هم در کوتاهترین زمان ، که اگر این مسیر را ببینیم ، برای ما غیر قابل باور است ، خطر را ازما دور می کنند  .

اکنون با یکی دیگر از مخلوقات خداوند ، که بنابر دستور حضرت حق ، با ظرافت و قدرت تمام  زندگی را برای ما با آرامش و ثبات میسر کرده آشنا می شویم .

اتمسفر یک سپر محافظ بی نظیر

برای اینکه موجودات زنده و مخلوقات خداوند بتوانند بر روی این سیاره با آرامش و سالم زندگی کنند باید هر آنچه که در هستی وجود دارد و برای قوام زندگی انسان تدارک دیده شده ، طبق ضوابط و رعایت حد و مرزها و موارد دقیق و بیشماری که وجود دارد عمل کنند، از جمله فاصله خورشید تا زمین ، محدوده خاص دما بر روی زمین ، چرخه های کربن ،ازت و آب ، مواد معدنی تولید شده توسط موجودات میکروسکوپی ، فتو سنتز گیاهان ، زاویه انحراف خاص زمین ، نیروی گرانش و سایر نیروهایی که ذرات اتمی را در کنار هم نگه می دارند و بسیاری از عوامل دیگر .

جهان به نحوی آفریده شده که ، تمام این شرایط حفظ شوند .

اگر اتمسفری که این سیاره معجزه آسا را احاطه و تمامی این توازن را حفظ می کند ، از بین برود زندگی متوقف خواهد شد . محدوده معینی از دما و نور زندگی انسان را بر روی زمین امکان پذیر می کند ، گرمای سوزان و سرمای منجمد کننده در فضا و تشعشعات کشنده ، از طریق اتمسفرفیلتر می شوند و اشعه خورشید در سطوح موردنیاز برای امکان پذیر کردن زندگی به ما می رسند .

یک شعله خورشید به اندازه صد میلیارد تن بمب که هیروشیما را تخریب کرد ، از خود انرژی ساطع می کند . حال این نیروی مخرب با کمک اتمسفر به شکل بسیار ایده آلی به زمین می رسد .

اگر سطح تشعشعات مادون قرمز و فرا بنفش ، گاما وتشعشعات ذره بینی کمی بیشتر از آنچه که هست می بود ، زندگی تمام موجودات زنده متوقف می شد . 

 

این سپر، میلیاردها سال زمین را از اثرات کشنده این تشعشعات حفظ کرده است ، اگر عملکرد اتمسفر متوقف می شد ، آیا سپر محافظ دیگری جایگزین آن می شد ؟

آیا برای محافظت انسان در مقابل تشعشعات کشنده وگرمای سوزان که همه چیز را به آتش می کشد ، را دیگری وجود دارد ؟ . . . پاسخ به این سوالات منفی است زیرا قدرت انسان و یا تکنولوژی که آنرا هم خداوند بشر را به سوی آن راهنمایی کرده ، می توانستند چنین سیستم بی نقصی را طراحی کنند ؟

در این صورت به لحاظ منطقی چگونه می توان انتظارداشت اتمسفر جدیدی ، به خودی خود و کاملا تصادفی بوجود بیاید .

افرادی که دارای قدرت استدلال فکری و بینش عمیق خود شناسی هستند ، نمی توانند احتمال ایجاد تصادفی چنین نظام قدرتمند و بی نقصی رابپذیرند . بعلاوه برای این دوره انتظار وجود ندارد ، زیرا در لحظه زندگی متوقف میشد .به عبارتی دیگر اتمسفر سیاره ما بخشی از هنر عظیم خداوند قادر و متعال است ، که همیشه در تمام حوادث پرده از بزرگی و عظمت خود برداشته ، تا انسانها خالق خود را بشناسند و با شناخت هر چه بیشتر بسوی تکامل گام بردارند .

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد
طراحی سایت توسط